Skočit na obsah

* * * * * 1 Hlasy

Tenis in-play

• Please log in to reply
916 odpovědí na toto téma

#1 Vitusus

Vitusus

Začínající

• Uživatel
  • PipPip
  • 20 Příspěvků:
0
  • LocationOpava

Odesláno 30 květen 2010 - 18:13

Zdravím všechny betfair tradery tady na stránkách.
Začínám se věnovat tradování a tak bych se chtěl poptat na pár věcí. Zatím se snažím soustředit na zvládnutí jednoho sportu a tím je tenis, přiznám se, že to vypadá na docela těžkou práci.
Do dneška jsem měl pocit, že mi to relativně jde, ale dnes jsem dostal pořádnou facku, a zatím nevím, proč se to stalo, jestli jsem se nesoustředil, nebo mám někde chybu ve výstupní strategii, ale nějak jsem se dostal do situace, že jsem měl ve třetím rozhodujícím setu peníze na nesprávné straně a kurz najednou spadnul po ne úplně očekávaném zkratu, a já už neměl šanci otočit pozici.
Prozatím mám bilanci 55 zápasů a z nich 52 skončilo v zelených číslech, většina do patnácti minut po začátku zápasu. Asi dvakrát jsem otáčel pozici až ke konci zápasu, ale ještě se mi nestalo, že bych zůstal na špatné straně. Vzhledem k mému budgetu mě tahle lekce i dost bolela, ale celkově jsem cca -10 €. Máte nějaké rady, na co se soustředit, čeho se vyvarovat?

#2 Muma

Muma

Pokročilý Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 567 Příspěvků:
40

Odesláno 30 květen 2010 - 19:21

Zobrazit příspěvekVitusus na 30 květen 2010 - 18:13 řeklo:

Zdravím všechny betfair tradery tady na stránkách.
Začínám se věnovat tradování a tak bych se chtěl poptat na pár věcí. Zatím se snažím soustředit na zvládnutí jednoho sportu a tím je tenis, přiznám se, že to vypadá na docela těžkou práci.
Do dneška jsem měl pocit, že mi to relativně jde, ale dnes jsem dostal pořádnou facku, a zatím nevím, proč se to stalo, jestli jsem se nesoustředil, nebo mám někde chybu ve výstupní strategii, ale nějak jsem se dostal do situace, že jsem měl ve třetím rozhodujícím setu peníze na nesprávné straně a kurz najednou spadnul po ne úplně očekávaném zkratu, a já už neměl šanci otočit pozici.
Prozatím mám bilanci 55 zápasů a z nich 52 skončilo v zelených číslech, většina do patnácti minut po začátku zápasu. Asi dvakrát jsem otáčel pozici až ke konci zápasu, ale ještě se mi nestalo, že bych zůstal na špatné straně. Vzhledem k mému budgetu mě tahle lekce i dost bolela, ale celkově jsem cca -10 €. Máte nějaké rady, na co se soustředit, čeho se vyvarovat?

vyvarovat se tenisu - je to gambling a ne trading

#3 Vitusus

Vitusus

Začínající

• Uživatel
  • PipPip
  • 20 Příspěvků:
0
  • LocationOpava

Odesláno 30 květen 2010 - 19:47

Zobrazit příspěvekMuma na 30 květen 2010 - 19:21 řeklo:

vyvarovat se tenisu - je to gambling a ne trading

Dalo by se to trochu rozvést? Proč podle tebe není dobré se věnovat tenisu in-play? Když se budeme bavit o různých jiných sportech jako jsou dostihy, tak do jisté míry chápu, že se dá tradovat už před začátkem. Ale je in-play vždycky gamble? Nebo je možné nějakým způsobem odhadnout pohyb kurzu během hry?
Já si zatím myslím, že to možné je, zatím si jenom musím utřídit takové věci, jako dokdy musím bezpodmínečně mít uzavřené pozice a jak nastavit stop-loss.

#4 Homer

Homer

HOMER

• VIP člen
  • PipPipPip
  • 1 580 Příspěvků:
309
  • LocationLondon

Odesláno 30 květen 2010 - 19:57

caves, ja sa sice tenisu nevenujem ale isto ma perspektivu ked vies ako na to :) mrkni sem : http://toytrader.blogspot.com/ ten chlapik je absolutny sialenec a HODNE mu to ide ... ma tam aj video z obchodovania, snad sa da cosi z toho pobrat ... jeho blog tu nedavno doporucil tom a je to fakt super citanie ...
"Možno tam nebudem hneď, ale som bližšie než včera."
"Mundus totus venientem ad futuis."
"Hope is not a strategy! Trust nobody! The Holy Grail is YOU!"

#5 pexess

pexess

Nováček

• Uživatel
  • Pip
  • 6 Příspěvků:
0
  • LocationSereď / Bratislava

Odesláno 30 květen 2010 - 20:01

Zobrazit příspěvekVitusus na 30 květen 2010 - 19:47 řeklo:

Dalo by se to trochu rozvést? Proč podle tebe není dobré se věnovat tenisu in-play? Když se budeme bavit o různých jiných sportech jako jsou dostihy, tak do jisté míry chápu, že se dá tradovat už před začátkem. Ale je in-play vždycky gamble? Nebo je možné nějakým způsobem odhadnout pohyb kurzu během hry?
Já si zatím myslím, že to možné je, zatím si jenom musím utřídit takové věci, jako dokdy musím bezpodmínečně mít uzavřené pozice a jak nastavit stop-loss.

Tenis trading in-play podľa môjho názoru nieje o nič väčší gamblig ako tradovať Horseracing pred závodom. V odkazoch tu je link na jeden zaujímavý blog o tenistradingu. Ak vieš trochu po anglicky tak by ťa to mohlo inšpirovať :)  http://toytrader.blogspot.com/

#6 Vitusus

Vitusus

Začínající

• Uživatel
  • PipPip
  • 20 Příspěvků:
0
  • LocationOpava

Odesláno 30 květen 2010 - 20:21

Ano, na ten blog jsem už narazil, angličtina mi nedělá problémy, jen mám zatím problém s tím, že nemám nainstalovaný software, protože zatím traduju na firemním noťasu, když jsem doma, a nemůžu tam instalovat software. Takže traduju ručně. Začal jsem 10. května a od té doby jsem zatím vstoupil na 58 tenisových zápasů. Doufám, že to, co se mi stalo dneska, byl úlet. Nebo nedoufám, on to byl úlet, nesoustředil jsem se a rozhodně jsem minimálně jednou špatně kliknul a poslal peníze na jinou stranu, než jsem chtěl a pak jsem trochu zazmatkoval, je vidět, že tohle chce dobré nervy. Ale každopádně z těch 58 mám 55 plusových, což znamená, že se musím soustředit na to, abych v problémových situacích minimalizoval rozumným způsobem ztrátu.
Ten týpek na tom blogu je vážně dobrý, akorát moc nevím, jak z těch screenshotů analyzovat, co vlastně dělá, moc tam nepíše o tom, na základě čeho vybírá zápasy.
Já osobně se snažím si každý zápas předem zanalyzovat, abych ideálně vybral hned na začátku toho, kdo vyhraje a komu spadne kurz. Snažím se soustředit na zápasy, kde na favorita je kurz alespoň 1.4, aby vůbec měl kam padat. Jakkoliv hloupě to může znít, tak zatím nemám budget na to, aby pro mě byly zajímavé pohyby kurzu o jeden dva ticky, prostě dva až pět centů mě nikam nedostane. A to říkám, aniž bych si o sobě myslel, že jsem "greedy", prostě jsem si nastavil v první fázi jako vstupní sumu 1 € a cílovou výhru 0.30 €, a podle toho jsem nastavil i kritéria pro vstup do zápasu. Jen musím zapracovat na exit strategii, a s přibývajícími zkušenostmi a (snad) rostoucím budgetem mám cíl snižovat ten spread mezi back a lay kurzem, abych snížil riziko nějakých problémů, protože jak jsem zatím vypozoroval, tak jeden vyhraný gem má obvykle za důsledek pohyb kurzu cca o jednu desetinu, což na uzavření pozice může s klidem stačit.

#7 Tom

Tom

Proud founder

• Administrátoři
  • 1 440 Příspěvků:
536

Odesláno 30 květen 2010 - 20:36

Ahoj Vitusus,
vsechno muze byt gamble, pokud clovek nevi co dela. Bohuzel tenisu vubec nerozumim, ale urcite cayman nebo randim by ti mohli pomoci vic. I rockaren urcite rad zodpovi jakykoliv dotaz kdyz mu tam nechas comment..

Jinak statistiku mas paradni, k lepsim cislum ti pomuze napr. to pouzivani nejakeho softu a fura cviku (rikam to porad ja vim :) ). ale vem si, ze tam proti tobe stoji spousta profiku, kteri uz tam chvili operuji. Cvik pomuze taky v tom, ze uz se priste "neprekliknes" - co ja si pamatuju ze svych zacatku, tak jsem taky kolikrat nevedel, kam jsem vsadil a kam mam vsadit ted..

Takze good tick, verim ti :)

#8 Vitusus

Vitusus

Začínající

• Uživatel
  • PipPip
  • 20 Příspěvků:
0
  • LocationOpava

Odesláno 30 květen 2010 - 20:47

Zobrazit příspěvekTom na 30 květen 2010 - 20:36 řeklo:

Ahoj Vitusus,
vsechno muze byt gamble, pokud clovek nevi co dela. Bohuzel tenisu vubec nerozumim, ale urcite cayman nebo randim by ti mohli pomoci vic. I rockaren urcite rad zodpovi jakykoliv dotaz kdyz mu tam nechas comment..

Jinak statistiku mas paradni, k lepsim cislum ti pomuze napr. to pouzivani nejakeho softu a fura cviku (rikam to porad ja vim :) ). ale vem si, ze tam proti tobe stoji spousta profiku, kteri uz tam chvili operuji. Cvik pomuze taky v tom, ze uz se priste "neprekliknes" - co ja si pamatuju ze svych zacatku, tak jsem taky kolikrat nevedel, kam jsem vsadil a kam mam vsadit ted..

Takze good tick, verim ti :)

Děkuju moc za podporu :-)
Jedna důležitá informace, kterou jsem si ohledně svých proher teď uvědomil. Dvě ze tří byly na Wozniakovou, poprvé mi skrečovala zápas po prvním prohraném setu, dneska ji dvakrát ošetřovali a nakonec vyhrála ve třetím setu, takže pro mě příště tato slečna rozhodně no bet :-) Uvidíme, jaký bude příští týden, druhá polovina French Open bude určitě mnohem těžší co se týče předzápasové analýzy, ubývá špatných hráčů :-) Ale dneska se pochlubím krásnou "trefou" Back Berdych před zápasem 3 € @ 2.5, v průběhu prvního setu lay 4 € @ 1.75, sice jsem nějak blbě spočítal sázku, takže nemám stejnou výhru na obou, ale i tak je to víc, než můj cíl 0.7 € z obchodu za 3 €. Vůbec netuším, jak na ty předzápasové kurzy přišli, Berdych má celkem formu, zatím jde jak nůž máslem, Murray už ztratil za tři zápasy 4 sety, ale hlavní je můj výsledek :-)

#9 Vitusus

Vitusus

Začínající

• Uživatel
  • PipPip
  • 20 Příspěvků:
0
  • LocationOpava

Odesláno 30 květen 2010 - 21:05

Tak jen pro zajímavost jsem sjel z betfair VZZ za tenis, abyste viděli a mohli si udělat zhruba představu, jaký mám počáteční budget

Přiložený soubor  betfairres.jpg   307,03K   517 Počet stažení

#10 carlos

carlos

Pokročilý Uživatel

• VIP člen
  • PipPipPip
  • 512 Příspěvků:
205

Odesláno 31 květen 2010 - 02:33

Zobrazit příspěvekVitusus na 30 květen 2010 - 21:05 řeklo:

Tak jen pro zajímavost jsem sjel z betfair VZZ za tenis, abyste viděli a mohli si udělat zhruba představu, jaký mám počáteční budget

Příloha betfairres.jpg
Muma hlavne pre Teba , link, verim že pochopis co stým chem povedat         http://odwyer1980.blogspot.com/

#11 Muma

Muma

Pokročilý Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 567 Příspěvků:
40

Odesláno 31 květen 2010 - 11:18

Zobrazit příspěvekcarlos na 31 květen 2010 - 02:33 řeklo:

Muma hlavne pre Teba , link, verim že pochopis co stým chem povedat         http://odwyer1980.blogspot.com/

asi mi chceš říct že na tenisu se dá vydělat, já ti věřim
ne že by to změnilo můj názor na to co je trading a co gambling

#12 nixberg

nixberg

Pokročilý Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 63 Příspěvků:
10
  • LocationBrussels

Odesláno 31 květen 2010 - 13:01

jakýkoli "trading" inplay je imho gamble. Vyplývá to z podstaty obchdodování inplay samotnýho - pohyb trhu se odvíjí od toho jak si hráči/závodníci vedou při hře/závodu. Obchodování před závody tohle nezná a řidíš se wom, s/r, atd atd atd. prostě finančními ukazateli na jejichž základě lze více či méně správně odhadnout vývoj trhu. Takhle já osobně si představuji trading. Z tohoto pohledu chápu názor mumy na tenis. Určitě existují strategie, který minimalizují riziko při inplay tenisu, ale pro mě je to spíš gambling, kde bez perfektní znalosti hráčů a jejich formy nemáš šanci na úspěch podobný třeba tomu rockarenovu.

#13 Muma

Muma

Pokročilý Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 567 Příspěvků:
40

Odesláno 31 květen 2010 - 13:14

to si vystihl celkem přesně
ne že bych tenis nechtěl umět :blink: :lol:

#14 Tom

Tom

Proud founder

• Administrátoři
  • 1 440 Příspěvků:
536

Odesláno 31 květen 2010 - 15:36

furt to nereste co je gamble a co ne :) kazdy to vidi jinak, ale stejne tak kazdy urcite vidi, jak se na tenisu dari rockarenovi, caymanovi nebo randimovi. Gambling jsou hraci automaty nebo ruleta, na nich clovek nikdy nemuze - i kdyby se snazil sebevic - ziskat zadny "edge"...

#15 Renys

Renys

Pokročilý Uživatel

• VIP člen
  • PipPipPip
  • 223 Příspěvků:
97
  • LocationLondon

Odesláno 31 květen 2010 - 15:50

Zobrazit příspěvekTom na 31 květen 2010 - 15:36 řeklo:

furt to nereste co je gamble a co ne :) kazdy to vidi jinak, ale stejne tak kazdy urcite vidi, jak se na tenisu dari rockarenovi, caymanovi nebo randimovi. Gambling jsou hraci automaty nebo ruleta, na nich clovek nikdy nemuze - i kdyby se snazil sebevic - ziskat zadny "edge"...

To je kvalitni nazor, podle gamble je proste sazka na nahodu, je jedno jestli kliknu podle nalady vlevo, vpravo na horse racing nebo v tenisu, pokud vim co delam a jsem ziskovy, kontroluji riziko, tak ztraci smysl resit co je co.
Working for living just is an option!

#16 myo

myo

Nováček

• Uživatel
  • Pip
  • 2 Příspěvků:
0

Odesláno 31 květen 2010 - 18:12

Vie niekto pochopit co vlastne robi ten typek na toytrader.blogspot.com? Tie jeho trady su inspirujuce.

#17 Vitusus

Vitusus

Začínající

• Uživatel
  • PipPip
  • 20 Příspěvků:
0
  • LocationOpava

Odesláno 31 květen 2010 - 19:09

Jakkoliv mé zkušenosti jsou zatím celkem mizivé, dovolím si nesouhlasit s tím gamblingem. Myslím, že i při in-play se snažím využívat toho, že odhaduju na základě informací pohyb kurzu v nejbližších minutách. Prostě jenom ty informace se liší, to znamená, že před zápasem se vy rozhodujete na základě váhy peněz a podobných věcí, zatímco já se během zápasu rozhoduju na základě aktuální formy, konkrétní situace, potenciální nervozity hráčů, jejich psychické odolnosti, počasí, povrchu a já nevím čeho všeho ještě. To všechno mi dá dohromady obraz hry a já si pak řeknu. Tak a v příští hře bude break, nebo aspoň šance na něj. A protože po pozorování určitého množství zápasů už dokážeš i odhadnout, jak tato tebou předpokládaná situace ovlivní kurz, dokážeš i vyhodnotit, jestli do toho zápasu vstoupit a co dělat dál.
Už zase moc píšu, doufám, že to dává aspoň trochu smysl :-)

#18 Petey

Petey

Pokročilý Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 97 Příspěvků:
30

Odesláno 31 květen 2010 - 22:05

Tema je obchodovanie na tenis in-play, kto chce diskutovat o tom co je gambling a co nie nech si pozrie novu temu "je trading gambilng?"

Zdar!  B)

#19 Muma

Muma

Pokročilý Uživatel

• Uživatel
  • PipPipPip
  • 567 Příspěvků:
40

Odesláno 01 červen 2010 - 14:09

ok
jak vidíte dnes berdycha tenis tradeři?

#20 Vitusus

Vitusus

Začínající

• Uživatel
  • PipPip
  • 20 Příspěvků:
0
  • LocationOpava

Odesláno 01 červen 2010 - 18:09

Zobrazit příspěvekMuma na 01 červen 2010 - 14:09 řeklo:

ok
jak vidíte dnes berdycha tenis tradeři?

Jakkoliv pozdě přichází odpověď, tak i vzhledem k tomu, že vyhrál první set, tak Tomáš vypadá letos na French Open moc dobře, a myslím, že dneska nebude mít moc problémů.

0 uživatelů si čte toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních