Skočit na obsah


Způsoby obchodování na koňských dostizích


Obchodování koňských dostihů na Betfairu byl sport, který odstartoval vše, co se v současnosti týká sportovního sázení. Kdyby se na začátku 21. století trading koňských dostihů nestal tak populárním, tak by bylo sporné, zda by fotbal, tenis a kriket byli v obchodování stejně populárními sporty, jakými v současnosti jsou.

Často se setkám s lidmi, pro které je obchodování na Betfair novinkou a mnozí se obávají, že koňské dostihy jsou až příliš matoucí. Chápu, jak "hrozivě" to pro nováčky může vypadat. Proto jsem popsal čtyři způsoby obchodování koňských dostihů, které vám mohou pomoci rozhodnout se, kterému způsobu obchodování byste se chtěli věnovat.

Pre-race Scalping (scalping před začátkem dostihu)
Toto je pravděpodobně nejpopulárnější druh obchodování na koňských dostizích, ale i nejtěžší na zvládnutí. Někteří tvrdí, že je téměř nemožné v současnosti vydělávat tímto stylem. Obvykle se jedná o obchodování 10 minut před zahájením dostihu a scalping je uzavření obchodů při 1 nebo 2 tickovom pohybu kurzu. V průběhu 10 minut je možné vidět mnoho změn kurzu, protože sázkaři z celého světa uzavírají sázky. Kurzy se rychle pohybují, tradeři pozorně sledují trh a když mají pocit, kterým směrem se kurz v nejbližších vteřinách posune, tak se snaží uzavřít ziskové obchody. Tento postup opakují několikrát před závodem a během několika dostihů za den. Pokud jsou v tom dobří, tak si takto mohou vydělat slušný profit.

Ve skutečnosti, pokud nejste dobrý v tomto způsobu obchodování, tak to může být velmi frustrující. Sám přiznávám, že jsem nikdy nebyl schopen přijít na to, jak vydělávat tímto způsobem obchodování. Z mého pohledu to vypadá spíš, že se trh pohybuje náhodně, než aby se pohyboval podle nějakého vzoru. Pokud se chcete věnovat tomuto druhu obchodování, tak budete určitě potřebovat praxi, ale jakmile to "rozlousknete", tak bude váš účet na Betfair představovat virtuální bankomat, jehož prostřednictvím budete moci dennodenně vydělávat.

Pre-race Swing obchodování
Tento typ obchodování je podobný scalpingu, ale je méně intenzivní. Obvykle začnete obchodovat 10 až 20 minut před začátkem závodů a snažíte se identifikovat krátkodobé trendy, na kterých je možné profitovat. Namísto toho abyste uzavřeli 1-2 tickové obchody, tak usilujete o 5-10 nebo i více tickové obchody. Podle mě je to jednodušší, protože vyberete vhodnou příležitost a pozorně sledujete, zda dosahujete váš cíl. Myslím si, že je to méně náročné než scalping, a stejně jako výše uvedený způsob obchodování, nemusíte mít žádné znalosti o koňských dostizích.

Pre-race Day obchodování
Popularita obchodování v den dostihu (několik hodin před dostihy) trochu klesá, protože likvidita na koňských dostizích dopoledne není tak dobrá jako bývala. Pro-race Day obchodování obvykle zahrnovalo sledování kurzů v dopoledních hodinách a zjištění, jak se kurzy měnily přes noc. Profilováním správných závodů jste si mohli všimnout nějakých koní, jejichž kurzy mohly mít určitý trend v průběhu celého dne. Sám jsem se věnoval tomuto typu obchodování a dařilo se mi, protože to vyhovuje mému stylu obchodování. Jedna věc, kterou bych při této metodě doporučil je, že dobrá znalost koňských dostihů bude určitě přínosem.

In-play obchodování
Toto je "temná stránka" obchodování koňských dostihů, jak je možné vidět z názorů lidí na fórech. Mnozí tvrdí, že in-play obchodování nemá smysl, protože ti, kteří mají k dispozici rychlejší video nebo ti, kteří se nacházejí přímo na závodech, jsou ve výhodě. Do určité míry je to pravda, ale to neznamená, že neexistuje způsob jak vydělat peníze in-play obchodováním. Například vyjmutím některých koní, kteří by měli běžet dobře nebo výběrem favoritů, kteří nepoběží dobře nebo také výběrem dostihů, které budou mít těsný finiš, existuje množství možností, jak vydělat peníze. Pokud se rozhodnete pro tento typ obchodování, tak ještě před samotným obchodováním je třeba přezkoumat chování trhů apod. V současnosti se stále více obchodníků věnuje full-time tomuto způsobu obchodování. Možná, že časy, kdy bylo pre-race obchodování bezpečnější a jednodušší, se pomalu končí.

zdroj: http://sportstrading...ing-on-betfair/

Názor Toma - všechno jde, když se chce :D


0 Comments