Skočit na obsah


Obchodování na Betfair: Myslete spíše v pravděpodobnostech, než v emocích


Odeslaný obrázek


Přemýšlet v podmínkách pravděpodobnosti je pravděpodobně jedním z nejtěžších aspektů obchodování. Už jen si být toho vědomi, může dělat obchodování jednodušším. Příliš emocionální obchodování je zdaleka nejjednodušší cesta k ubohým výsledkům. Trhy jsou téměř přímý protiklad toho, co zažijete v jakémkoliv zaměstnání. A nás obchodníky to ovlivňuje.


Pro každého z nás je zcela normální uvěřit výroku "čím více pracuješ, tím více dostaneš zaplaceno" nebo "čím těžší práci pracuješ, tím více dostaneš zaplaceno". Pouhá skutečnost, že lidé jsou placení za čas, to jen posiluje. Obchodování na Betfair nemůže být od tohoto názoru více vzdálené. Ve skutečnosti, je to v podstatě naopak. Často se stává, že méně obchodování zajistí vyšší profit. Často říkám, že neprohrané peníze jsou jako vyhrané peníze. Další skvělá věc o obchodování na Betfair je, že to není výplata za odpracovaný čas, nebo za to jak tvrdě pracujete. Obchodování je tak těžké, jak si ho vy sami uděláte. Zvládnutí sebe a svých emocí je jediný způsob, jak se přes to dostat, přestože je to zdlouhavý proces.


Mnohem jednodušší způsob, jak přistupovat k odstraňování emocí a tzv. "znecitlivění" je v prvé řadě o poznání vzorů obchodování. Když obchodujete pravidelně a bez obav o konkrétní výsledek, ale ve skutečnosti si uvědomujete, že po takovýchto 1000 obchodech jste v profitu, tak se věci mohou výrazně zlepšit (např. Vypnutí si vašeho zůstatku Market Navigator může pomoci).


Každý obchod je v naší mysli jako malý příběh, nebo by měl být. Pokud nevíte, jak příběh končí, jestli dobře nebo špatně, tak jste v průšvihu. Pokud chcete emocionální znecitlivět, budete potřebovat vědět 4 věci:

  • Proč uvažuje o vstupu do tohoto obchodu?

Například: Určitý kůň je silně obchodován v slabém závodě s nízkým obratem. (Vždy je dobré zeptat se sama sebe, jak sebevědomě se cítím.)

  • Co si myslíte, že se stane, jakmile máte otevřenou pozici?

Například: Trh se může pohnout pár ticků proti vám, ale z delšího pohledu bude pohyb pokračovat 30 sekund ve váš prospěch. (Pamatujte, že akceptování toho, že se trh může pohnout proti vám, je součástí obchodování. Uvědomění si toho, usnadňuje potenciální faktor strachu.)

  • Kdy plánujete vstup/výstup z obchodu?

Například: S blížícím koncem závodu, se rychlost zvyšuje/snižuje.

  • Jak hodláte obchodovat v dané situaci?

Například: Otevřete pozici v očekávání dlouhodobého obchodu (swing trade) či krátkodobého obchodu (scalping). Obchod uzavřete, pokud se situace výrazně zhorší.


Mít hrubou představu pokaždé, když jdete obchodovat, snižuje emocionální citlivost. Nakonec "dělání toho, co je správné" namísto zaměřování se na čísla by vás mělo přinést k lepšímu pochopení trhů. Zapomeňte na konkrétní výsledky a spíše se zaměřte na "příběh" každého obchodu. Nejlepší na tom je to, že když něco nevychází, tak vás to emocionální neovlivní v dalším obchodě.


Během obchodování dělám spoustu chyb i já, ale řekl bych, že 90% chyb je výsledkem emoční citlivosti. A to zejména v případě vnějších vlivů. Pokud již máte ledajakou strategii, poznání příběhu vám ji usnadní.


Přeloženo z http://caanberry.com...ather-emotions/
2 Comments

Khamill lis 28 2014 20:14
Co si myslite ze sa stane ked otvorite poziciu?
šľofo lis 28 2014 22:24
ja si myslim že sa bude samozrejme zelenať