Skočit na obsah


4 nejběžnější chyby při obchodování


Uzavření pozice příliš brzy
Toto je chyba číslo jedna, kterou dělají zejména nováčci. Někteří obchodníci vstoupí do trhu a v momentě když jsou v zisku, tak uzavřou pozici a vezmou profit, který se jim nabízí. Je důležité si uvědomit, že pokud chcete opravdu z obchodování vydělávat, potřebujete uzavírat ztráty co nejdříve a zas zisky nechat růst. No nováčci dělají většinou opak. Například, pokud se dostanete do obchodu, ve kterém riskujete 100 liber a vezmete zisk 10 liber jen proto, že je to zisk, tak v dlouhodobém horizontu podvádíte jen sebe, protože případná ztráta 100 liber vám vymaže 10 výherních obchodů. Nemyslete si, že jen proto, že vidíte šanci na profit, tak byste to měli vzít. Musíte se zeptat sami sebe, zda je zisk z obchodu pro vás dostatečný a pokud není, tak se potřebujete rozhodnout, kolik chcete vydělat z tohoto konkrétního obchodu a zaměřit se na to.

Nesprávné sázení
Pokud jste někdy "vyčistili" celý bank tak je to prostě proto, že jste nepoužívali správné částky. V každém obchodě byste měli riskovat jen malé procento z vašeho banku a toto číslo se mezi profesionály pohybuje obvykle od 1% do 5%. Někteří mohou být agresivnější a jít k hranici 10%. Pokud jste někdy přišli o celý bank, tak je to proto, že jste šli "all in" a riskovali celý bank. Riskování velké části banku není správné a koleduje si později o problém.

Střídání strategií
Pokud budete zkoušet různé strategie nebo také měnit ty, které aktuálně využíváte, tak se ve skutečnosti nikam neposunete. Běžnou chybou při obchodování je používat strategii, ale po krátkém čase změnit nějakou věc. Nejhorší však je, když vyzkoušíte novou strategii jednou nebo dvakrát a pak to vzdáte, protože jste prohráli. Samozřejmě není příjemné prohrát i 3 krát v řadě, ale pokud je to první zkušenost se strategií přece by vás to nemělo odradit. Prohrát třikrát v řadě je možné s jakoukoli strategií, ale neznamená to, že je ztrátová v dlouhodobém horizontu.

Obchodování bez plánu
Běžnou chybou při obchodování je sledování události a obchodování bez konkrétního plánu. Mnozí si jen zapnou přenos a obchodují daný zápas bez rozmýšlení o strategii a dalších důležitých faktorech. Nazývá se to obchodování jen kvůli zábavě. Tento druh obchodování může vést ke špatným sázkám a případně až ke ztrátě celého banku.

zdroj: http://sportstrading...specially-no-1/


3 Comments

Minapark čen 03 2014 19:41
To co píšeš, jestli jsou chyby, tak dělám všechny čtyři. Tak to nemám zrovna čím se chlubit.....
Khamill čen 03 2014 21:11
Keby som nerobil tu chybu c.1 tak kazdy tyzden by som si kupoval nove auto :)
ironford čen 04 2014 01:13
ad 1. ... toto řeším často, aneb nevstupovat do pozice za příliš nízkého profit targetu

ještě bych přidal 5.bod ... dost často je zmiňován v podobných desaterech ... pokud se zrovna daří, nepropadat euforii a držet elán na uzdě, štěstěna je velmi vrtakavá záležitost

Hodně štěstí :-)