Skočit na obsah


* * * * - 2 votes

GAMBLER - Všechno jednou končí a ne vždy to končí dobře.

Autor XAX, 27 duben 2016 · 2 749 views

Ahoj,

ponějaké době jsem se rozhodl, že tomuto blogu chybí nějaké ukončení.

Hodně jsem si tu sliboval, hodně mluvil o stoploose nástrojích a metodách atd. Ostatně kdo chcete, můžete si přečíst sami.

Nedaří se mi.. nechám se ovládat emocemi a podobné bludy jsem tu psal rovněž.

Pokud toto někdo čtete, tak vězte že pravda byla někde naprosto jinde.

Z původně dobrého úmyslu se u mne rozvinulo patologické hráčství. Svým konáním jsem ohrozil svou rodinu, způsobil hodně lidem bolest i finanční stráty.

Několik let jsem se dokázal schovávat i před sebou za to že jsem obchodní. Nebyl jsem už dávno. Dávno jsem byl závislý gambler a tím zůstanu do konce života.

Nemám tady u vás již co dělat. Přeji vám všem štěstí a kontrolu nad sebou samým.

S úctou,

Šílený Xax (už když jsem si tento druhý nic vymyslel tak jsem zřejmě něco předvídal)

P.S: je možné že někdo procházíte podobným, nebo jste prošli. Pokud by mě chtěl někdo kontaktovat, pokecat poradit atd - pište mi prosím na email: tragik.praha@gmail.com
Horacio dub 28 2016 11:37
Xax, si uprimny. Zial trading je hlavne o ludoch, ktori maju taketo skusenosti... Dostat sa do prvej ligy je asi to iste ako futbalovy hrac hornej dolnej sa vypracuje na hraca barcelony. Je to mozne, ale iba za velmi konkretnych okolnosti, ktore v prostredi Hornej dolnej nie je mozne dosiahnut.
PetoBB kvě 18 2016 19:43
Súhlas s Horaciom. Hlavne sa drž a ak to zašlo až takto ďaleko, tak skús uvažovať aj nad pomocou odborníka. Dôležité je, že si aspoň uvedomuješ vážnosť situácie a chceš to riešiť. Prajem veľa šťastia a pevnú vôľu.
XAX kvě 23 2016 14:36
Díky za podporu.
již jsem nějakou dobu v péči odborníků, byť ne přímo v léčebně. Gamblerství je ale druh závislosti se kterou si člověk sám lehce neporadí. To už vím.

Zde jsem chtěl jsen uzavřít kapitolu a možná nechat stopu pro někoho kdo by přišel po mě.

Mějte se a ať máte vše pod kontrolou.
smaženáryba čen 12 2016 18:57
Gamblerství má v našich končinách zavedený hanlivý význam spojovaný s patologickým hráčstvím, představuje obrovské ztráty, finanční likvidaci, narušení vztahů a sociálních vazeb, exekuce a jiné katastrofy. Původ tohoto slova je ale zcela jiný, pochází od starších termínů „gamel“ nebo „gamen“ hrát nebo hrát pro zábavu. Profesionální gambler je potom hráč, který má už hru jako výdělečné zaměstnání a často staus až obdivované celebrity kde nikoho ani nenapadne nabízet takovému člověku jakoukoliv formu léčby nebo se ho nějak snažit zachraňovat. Rozdíl je přitom pouze v dopadu na finanční situaci a na tu má vliv nejčastěji pochopení rizika a dodržování pravidel a tím se dostáváme k termínu „trading“. Trader využívá sofistikované nástroje, má strategie, disciplínu, metody jak stanovit míru rizika, hospodaří s penězi. Teprve potom se stává z gamblera obchodník. Tady se ale nejspíš jedná pouze o čistě fandovské hospodské sázení vycpané kecama a ještě špatně prezentované. „Layabilita“ není nic, to slovo je správně „Liability“ a znamená odpovědnost, míru rizika jakou je někdo ochotný podstoupit vzhledem k pravděpodobnosti jakou daná událost statisticky má podle kurzu.“ Stoploose“ je taky něco úplně jiného, „Stop-Loss“ slouží k odstranění rostoucího rizika v obchodu při dosažení určité ceny. Ty uvedené sázky tady nejsou podložené žádnou výhodou, jedná se vlastně o pouhé nakupování kurzu bez hodnoty v dané chvíli odpovídající pouze své pravděpodobnosti a z dlouhodobého hlediska není šance tímto způsobem generovat zisk. V momentu kdy se k tomuto všemu přidá špatně nastavený money management je v podstatě nemožné se vyhnout bankrotu. To zlaté pravidlo 2-5% banku není zvoleno náhodou, při správně zvoleném riziku vzhledem k pravděpodobnosti není potom možné prohrát zmíněných 70% banku za víkend. Naopak při špatně zvoleném riziku 20% a více je u uvedených kurzů bankrot otázkou pár vstupů. To jsou věci na které je potřeba se zaměřit, neopakovat chyby, poučit se, snažit se být lepší. Všechny ty pokusy o sebevyloučení, timeout, léčbu a podobné kraviny dle uvedených informací prozatím nemají skutečné opodstatnění. Tady se stalo něco jiného, něco co napsáno nebylo, nějaký úlet po kterém následovala nekompromisní logická reakce okolí a definitiva.
XAX čen 13 2016 15:45
Ahoj,

jsou to hezké rady, poučky atd. Nemají ale v případě patologických hráčů smysl. Já se k tomu přihlásil.

Je asi nad slunce jasné každému že těch pár příspěvků co jsem do blogu napsal bylo jen špičkou ledovce nad tím co jsem protradoval nebo prosázel.

Není třeba tu hledat nějaké tajemství co se stalo jako se snažíš. Co se stalo jsem řekl.
Stal se ze mne gambler a dlouho jsem si to nepřipouštěl. Pravidla atd znám ale nedodržoval jsem je. Proč? Protože jsem závislý. Takových jako já jsem od té doby v bohnicích potkal mraky takže nic neobvyklého.

Z chyb jsem se poučil. Trading, sázení a jiné formy "hraní" s penězi již není pro mě. Se vším respektem k Tomovi, Carlosovi nebo ostatním profíkům.

Přeju jim ať se daří - nemají to zadarmo.

Měj se.
smaženáryba čen 13 2016 22:13
To musíš vědět a zhodnotit ty sám k čemu si se přihlásil a do jaké míry to bylo nezbytné, protože z příspěvků to jasné není.
Mato čen 13 2016 22:41
Tos tam nasypal tolik? Vždyť jsi tu naposledy psal o banku 30e...
XAX čen 14 2016 12:37
Smažená:

ano to jsem přesně zhodnotil a proto jsem napsal co jsem napsal.

Mato:
jak jsem psal výše a v přechzozím na blogu. Nebly to můj první pokus s tradingem a rozhodně jsem se nechlubil se vším co jsem vyváděl.

Sám jsem napsal že pravda byla jinde.
Vůbec bych to sem nedával a už se nikdy nevracel pokud bych si nemyslel že tu může být více lidí, kterým se to vymklo z rukou a možná je tato stopa povzbudí a navede správným směrem ven z bludného kruhu.

Díky za pozornost.
XAX čen 14 2016 12:44
PS: ostatně naposledy jsem nepsal o banku 30EU MAto ale o tom jak se snažím používat pomůcky jako timeout apod. Už tam bylo vidět že ztrácím kontrolu.

Pak se to utrhlo uplně. Asi pár týdnů od předposledního postu do tohoto klíčového přišlo to pravé šílenství.

To sem ale nepatří.

Prosinec 2017

P Ú S Č P S N
    123
45678910
1112131415 16 17
18192021222324
25262728293031

Poslední příspěvky

My Picture

0 uživatel(ů) prohlíží

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů

Tagy

    Prohledat tento blog

    Poslední návštěvníci

    Kategorie